Lajme

Luiz Ejlli në gjyq, njihuni me akuzat për të

Në Gjykatën e Fierit, seanca për këngëtarin Luiz Ejlli është shtyrë për shkak të mungesës së një gjyqtares. Data e re për mbajtjen e seancës gjyqësore ende nuk është caktuar. Prokuroria e Fierit pritet të paraqesë pretencat e tyre kundër këngëtarit Ejlli, i cili akuzohet për falsifikim të një deklarate noteriale për të justifikuar paratë e një personi nën hetim.

Dosja e Ejlli kaloi për gjykim më 26 dhjetor 2022, dhe sipas Kodit Penal ai mund të dënohet me burgim nga 6 muaj deri në 4 vite. Kjo histori nisi në vitin 2021, kur prokuroria e Fierit nisi hetimet dhe kërkonte sekuestrimin e pasurive të shtetasit F.A. për shkaqe të dyshimta.

iOS 18: Këtu janë disa veçori të reja

Apple Apple sapo zbuloi përditësimin e tij të pritur me padurim iOS 18, i cili përfshin një nuancë të madhe të shijes së vet të AI. Por fjalimi kryesor i WWDC 2024 nuk do të mbahet mend vetëm për një

Lexo »

Doni të shkoni në Santorini?

Nëse po planifikoni të vizitoni Santorinim duhet të dini këto gjëra: Santorini: Perlë e Detit Egje Një nga ishujt më të famshëm të Greqisë, është destinacioni ideal për ata që kërkojnë një përvojë unike dhe të paharrueshme. Ky ishull, i

Lexo »

Cruise Croatia zbulon itinerarin e Hidden Gems

Cruise Croatia do të debutojë një lundrim shtatë netësh në Signature Croatia Hidden Gems Cruise vitin e ardhshëm, duke u fokusuar në pjesën veriore të vendit në detin Adriatik. I planifikuar nga 21 deri më 28 qershor dhe nga 20 deri më

Lexo »

Vendet më të lira në Amerikë

Pavarësisht nëse po planifikoni një pushim të madh familjar ose po kërkoni një udhëtim të shpejtë dhe të freskët vetëm për të ndryshuar peizazhin, gjetja e vendeve të përballueshme për të udhëtuar në SHBA mund të jetë e vështirë. Ka

Lexo »

Pozitivitet dhe Qetësi

Stacion TV Alternativ

Aventurat TV është burimi juaj i zgjedhur për emocionin e televizionit. Ne ofrojmë një përmbajtje të pasur dhe argëtuese për të gjithë shikuesit tanë.

Më Shumë
Sponsor