sport

Kupën e Ligës e fiton Liverpool

Liverpool arriti suksesin ndaj Chelsea duke përdorur disa futbollistë të rinj.

Ata fituan Kupën e Ligës së Anglisë me një gol të realizuar në minutën e 118′ në ndeshjen kundër Chelsea-s. Kapiteni Virgil van Dijk shënoi me kokë golin vendimtar në Wembley, duke siguruar për herë të 10 këtë trofe për Liverpoolin, një rekord për klubin.

Edhe pse golat e të dy ekipeve u anuluan nga sistemi VAR, loja ishte e mbushur me momente shënimi. Jurgen Klopp kishte 11 mungesa për shkak dëmtimi, por zëvendësimet e bëra treguan qëllimësi dhe kjo bëri triumfin akoma më të merituar për Liverpoolin.

Jurgen Klopp: Më thanë që është një shprehje në Angli që thotë se nuk mund të fitosh trofe me fëmijë. Në më shumë se 20 vite karrierë si trajner, është trofeu më i veçantë që kam fituar. Është diçka me të vërtetë e jashtëzakonshme.

iOS 18: Këtu janë disa veçori të reja

Apple Apple sapo zbuloi përditësimin e tij të pritur me padurim iOS 18, i cili përfshin një nuancë të madhe të shijes së vet të AI. Por fjalimi kryesor i WWDC 2024 nuk do të mbahet mend vetëm për një

Lexo »

Doni të shkoni në Santorini?

Nëse po planifikoni të vizitoni Santorinim duhet të dini këto gjëra: Santorini: Perlë e Detit Egje Një nga ishujt më të famshëm të Greqisë, është destinacioni ideal për ata që kërkojnë një përvojë unike dhe të paharrueshme. Ky ishull, i

Lexo »

Cruise Croatia zbulon itinerarin e Hidden Gems

Cruise Croatia do të debutojë një lundrim shtatë netësh në Signature Croatia Hidden Gems Cruise vitin e ardhshëm, duke u fokusuar në pjesën veriore të vendit në detin Adriatik. I planifikuar nga 21 deri më 28 qershor dhe nga 20 deri më

Lexo »

Vendet më të lira në Amerikë

Pavarësisht nëse po planifikoni një pushim të madh familjar ose po kërkoni një udhëtim të shpejtë dhe të freskët vetëm për të ndryshuar peizazhin, gjetja e vendeve të përballueshme për të udhëtuar në SHBA mund të jetë e vështirë. Ka

Lexo »

Pozitivitet dhe Qetësi

Stacion TV Alternativ

Aventurat TV është burimi juaj i zgjedhur për emocionin e televizionit. Ne ofrojmë një përmbajtje të pasur dhe argëtuese për të gjithë shikuesit tanë.

Më Shumë
Sponsor