Lajme, Udhëtime

Cruise Croatia zbulon itinerarin e Hidden Gems

Cruise Croatia do të debutojë një lundrim shtatë netësh në Signature Croatia Hidden Gems Cruise vitin e ardhshëm, duke u fokusuar në pjesën veriore të vendit në detin Adriatik.

I planifikuar nga 21 deri më 28 qershor dhe nga 20 deri më 27 shtator, lundrimi do të lundrojë midis Splitit dhe Opatija me maksimum 38 të ftuar.

Ekskursionet ditore do të shfaqin destinacione më pak të njohura, duke përfshirë në Split me një turne në Pallatin e Dioklecianit, qytetin e Shibenikut dhe skenën moderne të artit të Zarës.

Pikat e tjera kryesore do të përfshijnë Liqenet e Plitvicës, një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s me 16 liqene të lidhura me ujëvara; ishulli Losinj, i njohur për vetitë e tij natyrore kuruese; dhe Krk Island, për degustime të verës në një punishte vere në pronësi të familjes.

Anija, MS My Wish, përmban një kuvertë dielli me një vaskë të nxehtë dhe një platformë noti, dhe ngrënie në bord fokusohet në prodhimet me burim lokal, duke përfshirë peshk të freskët dhe ushqim deti.

Rezervimet tani janë të hapura, me çmime që fillojnë nga 2,475 dollarë për person. Kabina solo janë në dispozicion sipas kërkesës, në varësi të disponueshmërisë.

iOS 18: Këtu janë disa veçori të reja

Apple Apple sapo zbuloi përditësimin e tij të pritur me padurim iOS 18, i cili përfshin një nuancë të madhe të shijes së vet të AI. Por fjalimi kryesor i WWDC 2024 nuk do të mbahet mend vetëm për një

Lexo »

Doni të shkoni në Santorini?

Nëse po planifikoni të vizitoni Santorinim duhet të dini këto gjëra: Santorini: Perlë e Detit Egje Një nga ishujt më të famshëm të Greqisë, është destinacioni ideal për ata që kërkojnë një përvojë unike dhe të paharrueshme. Ky ishull, i

Lexo »

Vendet më të lira në Amerikë

Pavarësisht nëse po planifikoni një pushim të madh familjar ose po kërkoni një udhëtim të shpejtë dhe të freskët vetëm për të ndryshuar peizazhin, gjetja e vendeve të përballueshme për të udhëtuar në SHBA mund të jetë e vështirë. Ka

Lexo »

Ngjarjet mahnitëse astronomike të qershorit

Eklipsi i plotë diellor mund të ketë qenë ngjarja astronomike më e pritur e 2024-ës, por aurora bonanza e muajit të kaluar dëshmoi se do të ketë shumë më tepër argëtim gjatë qiellit të natës këtë vit – duke përfshirë

Lexo »

Pozitivitet dhe Qetësi

Stacion TV Alternativ

Aventurat TV është burimi juaj i zgjedhur për emocionin e televizionit. Ne ofrojmë një përmbajtje të pasur dhe argëtuese për të gjithë shikuesit tanë.

Më Shumë
Sponsor